Po Mathiasie Pollestadzie i Hubercie Gąsiorze kolejnym zawodnikiem, który dołącza do Polonii Piła jest Tate Zischke. Zawodnik, który w Ekstralidze U24 reprezentuje w tym sezonie barwy Unii Leszno  dołącza do Polonii na zasadzie wypożyczenia.

W tym sezonie Australijczyk wystąpił w czterech spotkaniach Ekstraligi U24. Na leszczyńskim torze zdobywał średnio 5 punktów na mecz, a w całych rozgrywkach jego średnia biegowa wynosi 1,0. W zeszłorocznej edycji Ekstraligi U24 jego średnia biegowa wyniosła 1,4, co było całkiem pokaźnym wynikiem jak na debiutanta.

Oprócz polskiej ligi, Tate Zischke występuje również w brytyjskiej lidze, gdzie reprezentuje Workington Comets. Jak dotąd na Wyspach odjechał 16 spotkań, z czego w dwóch zdobył komplet punktów.

Zdjęcie

Tate Zischke od trzeciego roku życia jeździ na motocyklach. Swoją przygodę rozpoczął na maszynie 50cc na farmie ojca, a w wieku 9 lat dołączył do juniorskiego klubu Ipswich Witches. Jego pierwszy motocykl żużlowy, 125cc, kupiony przez dziadka, pozwolił mu zacząć starty na torze w 2015 roku.

Karierę musiał przerwać po sześciu miesiącach z powodu choroby ojca, ale szybko wrócił do sportu dzięki zespołowi BRTS. Na motocyklu o pojemności 125cc zdobył trzy tytuły juniorskie Queensland. W klasie 250cc zdobył kolejny tytuł, a w wieku 16 lat przeszedł do seniorów.

W 2022 roku, dzięki wsparciu Darcy’ego Warda, spędził trzy miesiące w Danii, co zaowocowało kontraktami z Unią Leszno w Polsce i Brovst w Danii. Po powrocie do Australii zdobył tytuły mistrza Nowej Południowej Walii i Queensland do lat 21. Był drugi w australijskich mistrzostwach do lat 21 i trzeci w mistrzostwach Australii 2021/22.

Niestety, po finale tych mistrzostw doznał ciężkiego wstrząśnienia mózgu i nie mógł jeździć przez sześć miesięcy, co opóźniło jego występy w Europie do końca czerwca zeszłego roku.