Ggarść informacji organizacyjnych dla kibiców, wybierających się na zawody Texom European U19 Pairs Speedway Championship, które rozpoczną się w sobotę, 22 czerwca, o godzinie 16.00 na stadionie Asta Arena w Pile.

Otwarcie bram obiektu nastąpi o godzinie 15.00. Parkingi dla kibiców dostępne są w okolicach stadionu.|

Sprzedaż biletów:
– w internecie na stronie bilety.speedwayevents.pl lub w serwisie ebilet.pl (obowiązują zarówno w formie papierowej i elektronicznej; kontrola biletów odbywać się będzie za pomocą skanerów, w które będą wyposażone stosowne służby)

– na stadionie w dniu zawodów kasy będą otwarte w godzinach 14.00-17.30

Sprzedaż programów:
W dniu zawodów na stoiskach z gadżetami – przy pawilonach kasowych (za bramą wejściową) oraz w kasach stadionu od godz. 14:00. Cena programu – 15 zł.

Ceny biletów 
TRYBUNA GŁÓWNA (miejsca numerowane)
NORMALNE – 60 zł
ULGOWE – 45 zł (młodzież szkolna od 8 lat w górę, ucząca się w szkołach podstawowych, średnich oraz studenci do 25 roku życia, emeryci i renciści – obowiązują legitymacje)
Dzieci do lat 7 włącznie (pod opieką osoby dorosłej) – wstęp bezpłatny, pod warunkiem zajęcia miejsca na kolanach opiekuna

TRYBUNA START (sektor I, miejsca numerowane)
NORMALNE – 50 zł
ULGOWE – 35 zł (młodzież szkolna od 8 lat w górę, ucząca się w szkołach podstawowych, średnich oraz studenci do 25 roku życia, emeryci i renciści – obowiązują legitymacje)
Dzieci do lat 7 włącznie (pod opieką osoby dorosłej) – wstęp bezpłatny, pod warunkiem zajęcia miejsca na kolanach opiekuna

Pozostałe Sektory 
NORMALNY – 25 zł
ULGOWY – 15 zł (młodzież szkolna od 8 lat w górę, ucząca się w szkołach podstawowych, średnich oraz studenci do 25 roku życia, emeryci i renciści – obowiązują legitymacje)
Dzieci do lat 7 włącznie (pod opieką osoby dorosłej) – wstęp bezpłatny.

Obowiązuje zakaz wnoszenia przedmiotów niebezpiecznych na stadion.

Lista startowa
UKRAINA (menedżer Sergiy Golovnia)
1. Roman Kapustin
2. Volodymyr Zlaman

POLSKA (menedżer Rafał Dobrucki) 
3. Paweł Trześniewski
4. Bartosz Bańbor
16. Wiktor Przyjemski

NIEMCY (menedżer Tim Scheunemann)
5. Patrick Hyjek
6. Ben Iken
17. Mario Häusl

CZECHY (menedżer Zdenek Schneiderwind) 
7. Jaroslav Vaníček
8. Jan Jeniček
18. Matouš Kamenik

SZWECJA (menedżer Alexander Edberg) 
9. Rasmus Karlsson
10. Anton Jansson
19. Sammy Van Dyck

WIELKA BRYTANIA (menedżer Neil Vatcher) 
11. Ashton Boughen
12. Luke Harrison
20. Freddy Hodder

DANIA (menedżer Hans Andersen)
13. William Drejer
14. Villads Nagel
21. Bastian Pedersen

Media:
Punkt obsługi mediów usytuowany będzie w recepcji Media przy stoisku z gadżetami, czynny w godzinach 14:10 – 16:30. Osoby posiadające akredytację dziennikarską mogą przebywać w parku maszyn od 14:15 do 15:00 oraz po zakończeniu zawodów – od momentu zwolnienia parku maszyn przez sędziego. Miejsca siedzące dla dziennikarzy znajdują się w oznaczonym sektorze C, na Trybunie Głównej.

Fotoreporterzy podczas zawodów mogą przebywać na koronie stadionu (warunek posiadania kamizelki i identyfikatora) oraz na płycie boiska (jednorazowo 2 osoby – rotacyjnie). Za pracę fotoreporterów podczas turnieju będzie odpowiadał Jarosław Pabijan, który o 15.15 przeprowadzi odprawę w pasie bezpieczeństwa, przy parku maszyn.

Sędzią zawodów będzie Piotr Lis. Prezentacja zawodników od 15.45. Start do pierwszego wyścigu o 16.00.