Decyzją wykonawcy prac budowlanych na Asta Arenie, od 1 lipca obiekt, na którym rozgrywamy swoje domowe mecze, zostanie zamknięty.

21 czerwca podczas konferencji prasowej dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pile – Dariusz Kubicki poinformował, że od 1 lipca Asta Arena zostanie zamknięta, a co za tym idzie niemożliwe będzie na niej rozgrywanie zawodów żużlowych.

Przed sezonem 2023 na Asta Arenie, na której rywalizuje nasz zespół, rozpoczął się remont. W pierwszym jego etapie modernizacja objęła tor oraz jego infrastrukturę techniczną. Dzięki wykonanym pracom nasz owal spełnia wszelkie wymogi, łącznie z tymi ekstraligowymi.

W tym roku remont kontynuowany jest na trybunie wschodniej, ale nadszedł czas aby wejść z pracami na pozostałą część obiektu. Niestety mimo starań nie uda się pogodzić prac na obiekcie z organizacją zawodów żużlowych, stąd podjęta została decyzja o zamknięciu stadionu po meczu z Lokomotivem Daugavpils.

– Musimy zmierzyć się z problemami, które będą nas czekać podczas najbliższych meczów. Jesteśmy w trakcie rozmów z najbliższymi ośrodkami żużlowymi, gdzie moglibyśmy rozegrać nasze domowe mecze. O wszystkim będziemy oczywiście informować naszych kibiców i sponsorów. Staramy się zrobić to tak, aby można było w tych meczach uczestniczyć i dopingować naszą drużynę. Póki co zapraszamy na ostatnie imprezy, jakie odbędą się na Asta Arenie. Przede wszystkim na nasz ostatni mecz w tym roku z Lokomotivem Daugavpils – poinformował Dariusz Pućka – prezes PKS Polonia Piła.

Prezes Pućka poinformował również o ciekawej inicjatywie, którą będzie możliwość zakupu cegiełki w postaci siedziska z rozbieranego właśnie obiektu. Dochód ze sprzedaży krzesełek z podpisami zawodników będzie przeznaczony na finansowanie akademii Polonii Piła.

O dalszych decyzjach związanych z kolejnymi meczami naszej drużyny będziemy informować.

Najbliższe zawody na Asta Arenie:
22 czerwca godz 16:00 | Texom European U19 Pairs Speedway Championship (bilety)
30 czerwca godz 16:00 | 7 runda Krajowej Ligi Żużlowej: Polonia Piła – Optibet Lokomotiv Daugavpils (bilety)