W miniony weekend odbyły się dwa z trzech meczów 6 kolejki Krajowej Ligi Żużlowej. Rywalizowano w Daugavpils i Gnieźnie. Spotkanie Landshut Devils z Polonią Piła zostało wcześniej przełożone na 28 lipca.

6 seria spotkań, to pierwsza kolejka rundy rewanżowej i pierwsza szansa na punkty bonusowe. Te, ze względu na zaległe mecze, były do rozdysponowania tylko w Daugavpils, gdzie miejscowi w spotkaniu rewanżowym mierzyli się z Unią Tarnów. Losy spotkania w Dyneburgu ważyły się do ostatniego wyścigu, przed którym gospodarze prowadzili 43:40. Mecz na korzyść Unii w ostatniej gonitwie odwrócili Timo Lahti i Mako Lewiszyn, którzy wygrali podwójnie i zapewnili Unii zwycięstwo 45:44, dwa punkty meczowe i bonus.

W Gnieźnie Ultrapur Start podejmował OK Kolejarza Opole. Było to pierwsze starcie obu zespołów w tym sezonie. Wcześniej mecz w Opolu został przełożony ze względu na złe warunki atmosferyczne.

Na swoim obiekcie gospodarze nie dali większych szans ekipie z Opola i pewnie zwyciężyli 53:37.

Spotkanie Polonii Piła z Trans MF Landshut Devils już wcześniej zostało przełożone na 28 lipca. Tym samym najbliższym meczem ligowym naszej drużyny będzie zaległe spotkanie z drugiej kolejki ligowej w Tarnowie. To zaplanowano na 23 czerwca na godzinę 17:00. Na Asta Arenę Poloniści wrócą na spotkanie 7 kolejki z Lokomotivem Daugavpils. Mecz odbędzie się w weekend 29 lub 30 czerwca.