Zwycięstwem Pawła Przedpełskiego z Apatora Toruń zakończył się pilski turniej IMP Challange. Na drugim stopniu podium stanął Jarosław Hampel, a trzeci był Piotr Pawlicki.

Pilski IMP Challange miał wyłonić ośmiu zawodników, którzy uzupełnią stawkę walczących o Indywidualne Mistrzostwo Polski. Zawody rozgrywane na Asta Arenie stały na dobrym wyrównanym poziomie. Dość wspomnieć, że do ostatniego biegu ważył się losy poszczególnych zawodników i ich awansu.

Już w pierwszej serii startów widać było, że emocji na pilskim owalu zabraknąć nie powinno. W wyścigu drugim dobre ściganie i mijanki na trasie zaprezentował Krzysztof Buczkowski. Szybki tego dnia na pilskim owalu reprezentant Abramczyk Polonii Bydgoszcz w niemal każdym swoim biegu radował kibiców akcjami na dystansie

Triumfator IMP Challange Paweł Przedpełski nie rozpoczął zawodów najlepiej. W pierwszym swoim biegu przyjechał trzeci, ale w kolejnych czterech na linii mety zameldował się jako pierwszy. Pozostała dwójka która stanęła na podium również z biegu na bieg spisywała się coraz lepiej. Jarosław Hampel, który ostatecznie zajął drugie miejsce przyznał na gorąco po zawodach, że pierwsze biegi nie poszły po jego myśli i musiał sporo powalczyć z rywalami o końcowy sukces. Ten zapewniła mu trójka w dwudziestym biegu.Kibice w Pile obejrzeli sprawnie przeprowadzone zawody, w których nie zabrakło mijanek i ładnego ścigania. Niespodzianką z pewnością jest awans do finału reprezentanta KLŻ, a konkretnie OK Kolejarza Opole – Roberta Chmiela. Zaskoczeniem brak w czołowej ósemce Wiktora Przyjemskiego, czy Norberta Krakowiaka, który wygrał dwa swoje pierwsze wyścigi.

1. Paweł Przedpełski (KS Apator Toruń) – 13 (1,3,3,3,3)
2. Jarosław Hampel (NovyHotel Falubaz Zielona Góra) – 11 (2,1,2,3,3)
3. Piotr Pawlicki (NovyHotel Falubaz Zielona Góra) – 10 (0,2,3,3,2)
4. Przemysław Pawlicki (NovyHotel Falubaz Zielona Góra) – 10 (3,u,2,2,3)
5. Krzysztof Buczkowski (Abramczyk Polonia Bydgoszcz) – 10 (2,3,1,1,3)
6. Kacper Woryna (Krono-Plast Włókniarz Częstochowa) – 9 (3,1,3,2,0)
7. Bartosz Smektała (Fogo Unia Leszno) – 9 (1,3,2,1,2)
8. Robert Chmiel (OK Kolejarz Opole) – 9 (2,2,2,2,1)
————————————————————–
9. Oskar Fajfer (ebut.pl Stal Gorzów) – 8 (2,1,3,0,2) – pierwsze miejsce w biegu dodatkowym
10. Norbert Krakowiak (Cellfast Wilki Krosno) – 8 (3,3,1,d,1) – defekt w biegu dodatkowym
11. Kevin Fajfer (Ultrapur Start Gniezno) – 6 (1,2,1,1,1)
12. Wiktor Przyjemski (Orlen Oil Motor Lublin) – 5 (3,0,0,2,0)