W czwartkowe popołudnie 30 czerwca o godzinie 15:00 na Asta Arenie odbędzie się turniej IMP Challange. Czołówka polskich zawodników powalczy o przepustkę do turniejów finałowych walki o Indywidualne Mistrzostwo Polski.

Od 2022 roku o tym kto wywalczy indywidualny tytuł najlepszego zzawodnika w Polsce decyduje cykl turniejów na wzór Grand Prix. Zanim jednak wyłoniona zostanie szesnastka zawodników startująca w IMP, rozgrywany jest turniej IMP Challange – turniej kwalifikacyjne, z którego czołowa ósemka awansuje do finałów.

Piła na swoim torze nie gościła jak dotąd turnieju IMP Challange, ale dwukrotnie na naszym torze odbywały się zawody finałowe. Pierwsze odbyły się w roku 2000. Wtedy o mistrzostwie decydował jeden turniej. Tytuł wywalczył reprezentant Polonii Piła – Jacek Gollob, a wicemistrzem został drugi z miejscowych – Jarosław Hampel. Wychowanek Polonii Piła uczestniczył w finałowych zawodach również przed rokiem, wówczas Piła gościła drugą z trzech rund. W pilskich zawodach. „Mały” dotarł do biegu finałowego, w którym zajął czwarte miejsce. Jarek Hampel pojawi się w Pile również 30 maja i z pewnością będzie jednym z głównych kandydatów do awansu.

Pilscy kibice podczas zawodów IMP Challange w Pile z pewnością obserwowali będą poczynania braci Pawlickich. Piotr i Przemysław startowali bowiem w barwach Polonii Piła w sezonie 2011 i przyczynili się do wygrania przez Polonię rozgrywek 2. ligi.

IMP Challange w Pile rozpocznie się 30 maja o godzinie 15:00. Bilety na to wydarzenie są dostępne TUTAJ.

Lista startowa IMP Challenge w Pile:

 1. Robert Chmiel (TS Kolejarz Opole)
 2. Paweł Przedpełski (KS Toruń SA)
 3. Krzysztof Kasprzak (Wybrzeże Gdańsk SA)
 4. Kacper Woryna (Włókniarz Częstochowa SA)
 5. Norbert Krakowiak (Wilki Krosno SA)
 6. Piotr Pawlicki (ZKŻ SSA Zielona Góra)
 7. Kevin Fajfer (GTM START Gniezno)
 8. Krzysztof Buczkowski (ŻKS Polonia Bydgoszcz SA)
 9. Oskar Fajfer (Stal Gorzów Wielkopolski SA)
 10. Wiktor Przyjemski (Speedway Lublin SA)
 11. Wiktor Lampart (KS Toruń SA)
 12. Mateusz Szczepaniak (ŻKS Polonia Bydgoszcz SA)
 13. Przemysław Pawlicki (ZKŻ SSA Zielona Góra)
 14. Jarosław Hampel (ZKŻ SSA Zielona Góra)
 15. Bartosz Smektała (Unia Leszno SSA)
 16. Gleb Chugunov (TŻ OSTROVIA SA)
 17. Tomasz Gapiński (KŻ Orzeł Łódź SA)
 18. Marcin Nowak (H69 Speedway Rzeszów SA)