W czwartkowe popołudnie 30 czerwca o godzinie 15:00 na Asta Arenie odbędzie się turniej IMP Challange. Czołówka polskich zawodników powalczy o przepustkę do turniejów finałowych walki o Indywidualne Mistrzostwo Polski.

Od 2022 roku o tym kto wywalczy indywidualny tytuł najlepszego zzawodnika w Polsce decyduje cykl turniejów na wzór Grand Prix. Zanim jednak wyłoniona zostanie szesnastka zawodników startująca w IMP, rozgrywany jest turniej IMP Challange – turniej kwalifikacyjne, z którego czołowa ósemka awansuje do finałów.

Piła na swoim torze nie gościła jak dotąd turnieju IMP Challange, ale dwukrotnie na naszym torze odbywały się zawody finałowe. Pierwsze odbyły się w roku 2000. Wtedy o mistrzostwie decydował jeden turniej. Tytuł wywalczył reprezentant Polonii Piła – Jacek Gollob, a wicemistrzem został drugi z miejscowych – Jarosław Hampel. Wychowanek Polonii Piła uczestniczył w finałowych zawodach również przed rokiem, wówczas Piła gościła drugą z trzech rund. W pilskich zawodach. „Mały” dotarł do biegu finałowego, w którym zajął czwarte miejsce. Jarek Hampel pojawi się w Pile również 30 maja i z pewnością będzie jednym z głównych kandydatów do awansu.

Pilscy kibice podczas zawodów IMP Challange w Pile z pewnością obserwowali będą poczynania braci Pawlickich. Piotr i Przemysław startowali bowiem w barwach Polonii Piła w sezonie 2011 i przyczynili się do wygrania przez Polonię rozgrywek 2. ligi.

IMP Challange w Pile rozpocznie się 30 maja o godzinie 15:00. Bilety na to wydarzenie są dostępne TUTAJ.