22 czerwca w Pile odbędzie się kolejne duże wydarzenie żużlowe.  Do Piły przyjadą młodzi zawodnicy, którzy będą walczyć w Mistrzostwach Europy Par do lat 19. Rywalizacja na Asta Arenie rozpocznie się w sobotnie popołudnie o godzinie 16.00. Bilety są już dostępne w sprzedaży online.

Ostatnie edycje

Mistrzostwa Europy Par do lat 19 organizowane są od roku 2021. Obecna formuła zawodów zastąpiła funkcjonujący wcześniej Puchar Europy Par U19. Pierwsza edycja odbyła się w 2021 roku w Gdańsku. Nad morzem najlepsza okazała się reprezentacja Łotwy. Polacy w składzie: Mateusz Cierniak, Bartłomiej Kowalski, Michał Curzytek wywalczyli srebro. Brąz trafił w ręce Brytyjczyków. Rok później, w Rydze Polacy zrewanżowali się Łotyszom, wygrywając przed ich publicznością. Dokonali tego: Oskar Paluch, Wiktor Przyjemski i Franciszek Karczewski.

Przed rokiem zawodnicy rywalizowali w Pardubicach. Tam drugie złoto z rzędu trafiło w ręce Biało-Czerwonych. Damian Ratajczak, Jakub Krawczyk i Oskar Paluch pokonali kolejno Duńczyków i Szwedów.

U19 Pairs Speedway Championship

 

Zapraszamy do Piły

W czerwcu zawody tej rangi rozegrane zostaną w Polsce po raz drugi w historii. Gospodarze zmierzą się w Pile z reprezentantami Czech, Danii, Łotwy, Niemiec, Ukrainy i Wielkiej Brytanii. Biało-Czerwoni z pewnością będą celowali w trzecie złoto.

Warto kibicować Biało-Czerwonym oraz innym żużlowcom z Europy na stadionie. Rozpoczęła się już sprzedaż wejściówek online. Można je kupować na  bilety.speedwayevents.pl.

Ceny biletów

TRYBUNA GŁÓWNA – 250 zł (w cenie catering – napoje alkoholowe niskoprocentowe i napoje niealkoholowe, bufet ciepły i zimny, przekąski, desery, program zawodów, upominek, miejsce parkingowe, miejsce siedzące na trybunie głównej w sektorze A lub C)
TRYBUNA START (sektor I, miejsca numerowane) – 50 zł

Pozostałe Sektory

NORMALNY – 25 zł
ULGOWY – 15 zł (młodzież szkolna od 8 lat w górę, ucząca się w szkołach podstawowych, średnich oraz studenci do 25 roku życia, emeryci i renciści – obowiązują legitymacje)
Dzieci do lat 7 włącznie (pod opieką osoby dorosłej) – wstęp bezpłatny.

Organizatorzy przygotowali pulę bezpłatnych wejściówek dla kibiców niepełnosprawnych. Chętne osoby prosimy o zgłoszenia – do 10 czerwca – pod adresem mailowym: events@speedwayevents.pl, wpisując w temacie wiadomości „Mistrzostwa Europy Par do lat 19”.