9 maja odbyły się eliminacje do Indywidualnych Mistrzostw Polski. W turniejach kwalifikacyjnych Polonia Piła reprezentowana była przez dwóch zawodników – Norberta Kościucha i Wiktora Trofimova.

Norbert Kościuch startował w turnieju eliminacyjnym w Gnieźnie, Wiktor udał się do Krosna. Niestety, żaden z nich nie zdołał awansować do najlepszej czwórki w swoich eliminacjach, która premiuje zawodnika miejscem w IMP Challenge.

Niefortunne zawody miał Wiktor Trofimov, który nie ukończył żadnego z biegów. Dwukrotnie, po uruchomieniu dwuminutowego limitu, nie zdołał dotrzeć na czas pod taśmę. W pozostałych dwóch startach podczas jazdy jego motocykl odmówił posłuszeństwa. Do swojego ostatniego biegu Wiktor nie wyjechał.

Z lepszej strony zaprezentował się Norbert Kościuch w Gnieźnie. Doświadczony zawodnik, zdobył 6 punktów (0, 2, 0, 1, 3), zajmując przy tym 11. miejsce. Norbi głównie pokonywał juniorów z Ekstraligi i 2. Ekstraligi. Bez walki się nie obyło, przez co pozostawił po sobie dobre wrażenie.

Kolejnymi zawodami Polonii Piła, będzie ligowe starcie w nadchodzącą sobotę z Unią Tarnów. Dodatkowo, w niedzielę nasi juniorzy: Tobiasz Jakub Musielak, Konrad Pawłowski, Błażej Wypior i Krystian Buczyński, zmierzą się w drugiej rundzie Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów w Zielonej Górze. Pierwsza runda padła łupem naszej drużyny, więc liczymy na kolejne sukcesy.

Biegi Wiktora Trofimova (Krosno):
2. (68,84) Woryna, Jeleniewski, Bańdur (Trofimow jr – w/2min), M. Curzytek
8. (69,53) Orwat, Lampart, Grygolec, Trofimow jr (d/4)
11. (69,18) Bańbor, Świercz, Wojdyło, Bańdur (Trofimow jr – w/2min)
14. (69,41) Czugunow, Karczewski, Skupień, Trofimow jr (d/3)

Biegi Norberta Kościucha (Gniezno):
1. K. Fajfer, Łęgowik, Gomólski, Kościuch
7. Hampel, Kościuch, Rafalski, Grzelak
11. Smektała, Szlauderbach, Walasek, Kościuch
15. O. Fajfer, Kaczmarek, Kościuch, Ratajczak
19. Kościuch, Mencel, Suchecki, Potasznik