Wczorajsze Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Pile przyniosły wielkie emocje, a nasza drużyna okazała się najlepsza i razem z #OrzechowaOsada PSŻ Poznań zajęła pierwsze miejsce.

Konrad Pawłowski, reprezentujący barwy Polonii Piła,  zdobył cztery punkty. Dla Konrada, który spędza drugi sezon na wypożyczeniu w Pile, były to zawody z których był zadowolony. Co  miał do powiedzenia od razu po zakończonej rywalizacji?

 

Od twojego ostatniego biegu w oficjalnych zawodach minęło 221 dni. Gdy wraz z Bartoszem Głogowskim jeździłeś w Turnieju Par Juniorów. Dzisiaj przy twoim nazwisku na zakończenie zawodów mogliśmy zapisać cztery punkty. Jak oceniasz swój występ?

Moim zdaniem występ był solidny. Wiadomo jest wiele rzeczy które trzeba poprawić i będzie o wiele lepiej.

W swoich pierwszych dwóch biegach mijałeś rywali na dystansie. Podczas pierwszej mijanki, gdy zbliżałeś się do Oskara Chatłasa, ten zahaczył swoim przednim kołem o twoje tylne. Czy mocno to poczułeś i czy wpłynęło to na Twój rytm płynnej jazdy?

Na wyjściu z łuku Oskara postawiło i wiedziałem, że jest to moja szansa, aby go wyprzedzić, dojeżdżając do bandy przecięliśmy sobie tory jazdy i tak wyszło, że będąc trochę z przodu musnął mnie w koło. Poczułem ten kontakt, ale nie zrobił on jakoś mocniejszego wrażenia na mnie, żeby wybić mnie z rytmu.

Co było przyczyną twojego wycofania się z zawodów po trzeciej serii startów? Problemy ze sprzętem zaczęły się pojawiać już wcześniej?

Moje wycofanie się z zawodów było spowodowane pęknięciem tylnej części ramy która uniemożliwiała dalszą jazdę. Ciężko jest nam zdefiniować w którym momencie to się stało bo jeszcze zdarzył się defekt łańcucha tylnego.

Widzisz poprawę swojej jazdy względem zeszłego roku?

Poprawę widzę taką, że już pod koniec zeszłego roku nabrałem tej pewności siebie w jeździe. W tym roku zacząłem czuć się pewniej wyprzedzając rywali i jadąc z nimi w kontakcie.

Podczas dzisiejszych DMPJ w parku maszyn mogliśmy zobaczyć Dana Gilkesa. Możesz nam zdradzić, jakie porady i wskazówki dawał wam Anglik na te zawody?

Dan dzisiaj wpadł do nas i nagrywał nasze wyścigi, żebyśmy na bieżąco mogli je oglądać. Analizował moje biegi ze mną i w jakimś stopniu też pomagał przy sprzęcie.

 

Dotychczasowe występy Konrada Pawłowskiego w Polonii Piła:

14.06.2023 – DMPJ w Pile (W,0,0,U,0)
28.06.2023 – DMPJ w Gorzowie (1,0,1,d,0)
20.09.2023 – Turniej Par Juniorów w Rzeszowie (0,d,W,1,1)
21.09.2023 – Turniej Par Juniorów w Opolu (0,1,0,1,0)
27.09.2023 – Turniej Par Juniorów w Gnieźnie (1,0,1,0,1)
28.09.2023 – Turniej Par Juniorów w Gdańsku (W,U,1,3,2)
05.10.2023 – Turniej Par Juniorów w Pile (2*,2*,2,1*)