W środowy wieczór (17.04) rozpoczął się ligowy sezon w Danii dla Jonasa Jeppesena. Z powodu złych warunków atmosferycznych początek spotkania został przesunięty o godzinę. Po rozegranych dwóch biegach, w których odnotowano liczne upadki, postanowiono przerwać zawody. Choć Jonasa nie było wśród zawodników na torze, będzie miał okazję do pokazania się na duńskich torach w nadchodzącą środę podczas wyjazdowego spotkania przeciwko Sønderjylland Elite Speedway.

W czwartek (18.04) trzech zawodników Polonii przeniosło się na wyspy Brytyjskie. Tam Adam Ellis w starciu przeciwko Oxford Spires zdołał zdobyć pokaźny dorobek wynoszący 7+3 (1’, 2’, 2’, 2). Pogoda również miała swoje kaprysy, co skutkowało zakończeniem meczu po 14. biegu. Ellis imponuje swoją formą w Anglii, zajmując trzecie miejsce wśród najlepszych zawodników Ipswich ze średnią biegową 2,0.

Najlepsze zawody w tym sezonie zaliczył Dan Gilkes (0, 2’, 3, 2’) w starciu przeciwko Kings Lynn Stars – aktualnie najsłabszej drużynie w Anglii. Gilkes rozpoczął spotkanie od zera, ale w kolejnych trzech startach był niepokonany. Szczególnie emocjonująco było w 12. biegu, gdy jadący na drugim miejscu Gilkes był pod dużą presją ze strony Andersa Rowe’a. Skuteczna obrona Dana pozwoliła mu utrzymać pozycję do samej mety.

Intensywny okres w 2. Lidze angielskiej miał Jonas Knudsen, który jechał w dwóch spotkaniach dzień po dniu. W pierwszym meczu przeciwko Scunthorpe Scorpions zgromadził 8+2 (2′, 2′, 3, 1, 0) punktów. Pokazał kilka imponujących mijanek, jednak jego drużynie nie udało się wygrać trzeciego meczu z rzędu.

Ze względu na odwołane spotkanie pomiędzy Polonią a Unią, Jonas mógł pozostać w Anglii, aby wziąć udział w meczu przeciwko Workington Comets, zdobywając 12+2 (1,2′, 3, 2, 3, 1) punktów. Najciekawiej było podczas jedenastej gonitwy gdy stoczył zaciętą walkę o pierwsze miejsce z Batchelorem. Jonas przez większość biegu utrzymywał prowadzenie, jednak na ostatnim łuku skutecznym atakiem przy kredzie popisał się Australijczyk.