W czwartek 11 kwietnia rozegrano mecze ligi angielskiej. Na torach w Wielkiej Brytanii ścigali się zawodnicy Polonii – Adam Ellis i Daniel Gilkes

Ipswich Witches, które na Wyspach reprezentuje Ellis, wygrało wyjazdowe spotkanie z Oxfordem Spires 48:42. Dan Gilkes wraz ze swoją drużyną Sheffield Tigers  zwyciężył na wyjeździe z Leicester Lions 46:44.

W Oxfordzie już w pierwszym swoim  biegu Ellis musiał ostro powalczyć. Po starcie Brytyjczyk wyszedł na drugie miejsce i zaczął gonitwę za prowadzącym Rohanem Tungatem. Pomimo starań zawodnik Polonii Piła nie przedarł się na prowadzenie, utrzymał drugą pozycję i w dobrym stylu wszedł w mecz. Swojego drugiego startu Adam nie mógł już zaliczyć do udanych. Para gospodarzy dobrze wyszła ze startu,  a jedynym zawodnikiem ze strony Ipswich, który był w stanie nawiązać walkę w tym biegu, był Daniel King.

Następny bieg był jednym z tych szalonych. Adam Ellis po starcie prowadził, jednak rozpędzający się po szerokiej Maciej Janowski, zdołał minąć Adama pod koniec drugiego okrążenia. Spokoju po tym nie było. O drugą pozycję walczył, Charles Wright, szukając prędkości po wewnętrznej części toru. Ellis zdołał jednak obronić punktowaną pozycję

Swój ostatni start Ellis zaliczył w 14 biegu. Tutaj, jednak nie miał za dużego pola do manewru. Od startu aż do mety pewnie prowadził Wright, a za nim świetnie jechał partner z drużyny – Rohan Tungate, który wcześniej na raz minął obu zawodników Ipswich. Adam Ellis zakończył bieg na trzecim miejscu.

Zawodnik Polonii łącznie zdobył 5 punktów (2,0,2,1), co jest najsłabszym jego wynikiem w tym sezonie.

Słaby występ w meczu z Leicester Lions zaliczył Dan Gilkes. Nasz zawodnik zdobył tylko jeden punkt z bonusem w trzech startach (0,1,U,-). Podczas biegu w którym zdobył swój pierwszy i ostatni punkt w dobry sposób odpierał ataki Joe Thompsona. Ten ostatecznie zaliczył jednak defekt. W jednym z biegów Gilkes upadł i został wykluczony.