Tobiasz Musielak został nowym zawodnikiem naszego klubu. Wychowanek Unii Leszno trafia do Polonii na zasadzie wypożyczenia. Tobiasz będzie reprezentował nasze barwy w lidze oraz zawodach młodzieżowych.

Tobiasz Jakub Musielak urodził się 6 kwietnia 2006 roku, pochodzi ze Śremu  W sierpniu 2021 roku jako 15-latek zdał licencję żużlową podczas egzaminu we Wrocławiu.

Wielu kibiców z pewnością może kojarzyć Tobiasza Musielaka, wychowanka Unii Leszno, a obecnie zawodnika Ostrovii Ostrów. Jak tłumaczy sam nowy zawodnik Polonii, to niezwykły zbieg okoliczności, że w Lesznie wychowała się dwójka zawodników o tym samym imieniu i nazwisku, którzy dodatkowo nie są ze sobą w żaden sposób spokrewnieni.

Tobiasz Musielak miał już okazję trenować na pilskim torze, a także pojechać w meczu sparingowym przeciwko drużynie Orła Łódź. W spotkaniu zdobył 6 punktów, w trzech startach, z jednym defektem. Po meczu bardzo pochlebne słowa na temat juniora powiedział Hans Nielsen, który wyróżnił Tobiasza.

Naszemu nowemu zawodnikowi życzymy wielu sukcesów w barwach naszego klubu.