Udziałem w testimonial Charlesa Wrighta Jonas Knudsen rozpoczał sezon 2024. Zawody, które odbyły się w minioną niedzielę na stadionie Redcar Bears w Middlesbrough wygrał Fredrik Lindgren. W dość mocno obsadzonym turnieju zawodnik Enea Polonii Piła ścigał się między innymi z Danielem Bewleyem, Jaimonem Lidseyem i Chrise Harrisem.

Jonas występ w turnieju rozpoczął od drugiej lokaty. Początkowo w swym inauguracyjnym wyścigu jechał trzeci, jednak motocykl jadącego przed nim Chrisa Harrisa zdefektował i nasz zawodnik zyskał wyższą lokatę. W kolejnym swoim biegu Knudsen toczył zażartą walkę o trzecie miejsce z Norickiem Bloedornem. Zwycięsko z tego pojedynku wyszedł zawodnik Enea Polonii Piła.

Kolejnych trzech serii startów Duńczyk nie mógł zaliczyć do udanych. W 10. biegu Jonas nie nawiązał walki z pozostałymi rywalami i po trzech swoich biegach miał tylko trzy punkty na swoim koncie. W szesnastym biegu, który był kolejnym w programie dla Jonasa, za dotknięcie taśmy wykluczony z rywalizacji został Richard Lawson. Zastąpił go rezerwowy — Daniel Phillips. Jonasowi udało się pokonać tylko zawodnika jadącego z rezerwy. W swoim ostatnim biegu przez dwa okrążenia Knudesn wiózł za sobą Jye Etheridgea. Brytyjczyk minął jednak Knudsena na trzecim okrążeniu i nasz zawodnik ponownie do mety dojechał ostatni.

Jonas Knudsen łącznie zdobył w zawodach cztery punkty, co dało mu 14. miejsce. Cały turniej wygrał Fredrik Lindgren, drugi był Erik Riss, a najniższy stopień podium należał do Bena Cooka.

Wyniki biegów Jonasa Knudsena:

4. (57,1) Riss, Knudsen, Allen, Harris (d/3)

7. (56,2) Bewley, Lindgren, Knudsen, Bloedorn

10. (57,4) Lidsey, King, Kurtz, Knudsen

16. (57,2) Cook, Kerr, Knudsen, Phillips (Lawson – t)

17. (57,6) Worrall, Edwards, Etheridge, Knudsen