Do startu sezonu coraz bliżej. Wszyscy już odliczają dni do inauguracyjnego meczu z Kolejarzem Opole w ostatni weekend marca. Zanim jednak rozpoczniemy ligowe ściganie trzeba się do niego odpowiednio przygotować.

Jak informowaliśmy wcześniej, zawodnicy naszego klubu na brak jazd treningowych narzekać nie mogą. Dan Gilkes, Adam Ellis i Jonas Jeppesen trenowali we Francji, Norbert Kościuch i Jonas Knudsen mają już za sobą kilka treningów na torach w Polsce. Dawid Grzeszczyk razem z Motorem Lublin trenował w Gorican.

W czasie kiedy nasi zawodnicy trenują poza Piła, na owalu przy Bydgoskiej trwają prace przygotowujące tor do jazdy. W ostatnich dniach dosypano 10 ton glinki. Prace na naszym owalu potrwają jeszcze kilka dni, a ostatnie szlify doglądał będzie osobiście Hans Nielsen. Jeśli dopisze pogoda, to pierwszy w tym sezonie wyjazd zawodników na tor przy Bydgoskiej zaplanowany jest na poniedziałek 18 marca na godzinę 14:00.

Prace na torze, to nie jedyne przygotowania do sezonu. W ogrom pracy organizacyjnej zaangażowany jest zarząd, działacze, osoby funkcyjne. W minionym tygodniu odbyło się spotkanie prezesów klubów Krajowej Ligi Żużlowej z przewodniczącym GKSŻ Ireneuszem Igielskim oraz przedstawicielami GKSŻ Dariuszem Cieślakiem i Leszkiem Demskim. Na spotkaniu poruszono mnóstwo spraw organizacyjnych i marketingowych. Długo dyskutowano między innymi o kształcie rozgrywek, umowie sponsorskiej oraz promocji ligi. Osoby funkcyjne, które zaangażowane są w wiele prac na stadionie, uczestniczą również w szkoleniach i egzaminach uprawniających do pełnienia funkcji w trakcie sezonu.

Do piątku 15 marca niepewny był start w rozgrywkach Unii Tarnów, ze sponsorowania której wycofał się długoletni sponsor – Grupa Azoty. Ostatecznie tarnowianie poinformowali, że mimo kłopotów w lidze wystąpią. W dalszym ciągu nieznane jest jeszcze oficjalne stanowisko w sprawie przystąpienia do rozgrywek drużyny z Krakowa, jednak według doniesień, tam sprawy mają się dobrze.

Docierające do klubu informacje wskazują na to, że mimo wcześniejszych wątpliwości liga wystartuje zgodnie z planem już 30 i 31 marca. Nie mamy więc wiele czasu do inauguracji, dlatego koncentrujemy się głównie na przygotowaniach i treningach. Już we wtorek 19 marca o 15:00 na Asta Arenie w meczu sparingowym zmierzymy się z H. Skrzydlewska Orzeł Łódź. Kilka dni później, w piątek 22 marca, udamy się na rewanż do Łodzi.

W związku z bardzo napiętym terminarzem zarząd klubu podjął decyzję, że przed zbliżającym się sezonem nie zostanie zorganizowana przedsezonowa prezentacja zespołu, w formule uroczystej gali, jak miało to miejsce w ubiegłym roku.  Klub przygotował jednak dla kibiców niespodzianki, o których już wkrótce będziemy informować. Możemy również zapewnić, że nie zabraknie okazji do spotkania z zawodnikami, zrobienia wspólnego zdjęcia, czy otrzymania autografu.

Zarząd klubu za pośrednictwem mediów klubowych chciałby serdecznie podziękować wszystkim firmom (m.in. Eneris, MRS) i osobom zaangażowanym w prace na torze.