W najpopularniejszych krajach turystycznych – Turcji, Hiszpanii czy Portugalii – znaleźć można wiele hoteli z bogatą bazą sportową, z której korzystać mogą zarówno sportowcy-amatorzy, jak i sportowcy wyczynowi, przygotowujący się do startów w zawodach. Podpowiadamy, jakie konkretnie hotele polecane są osobom aktywnym fizycznie.

Hotele z bogatą infrastrukturą sportową ukierunkowane są zazwyczaj na dwie grupy gości. Pierwszą z nich są „zwykli” turyści, którzy uprawiają sport amatorsko i nawet podczas wakacji chcą mieć dobre warunki do codziennego joggingu, sesji treningowej na siłowni, możliwość pogrania w piłkę czy tenisa. Druga główna grupa gości w tego typu hotelach to profesjonalni sportowcy, którzy ze względu na pogodę w krajach ojczystych nie mogą tam komfortowo przygotowywać się do rywalizacji w zawodach, krajowych ligach itp. W Polsce przyjęło się, że na zagraniczne zgrupowania w okresie późnej jesieni, zimy i wczesnej wiosny wylatują np. lekkoatleci oraz drużyny piłki nożnej. W tym czasie w naszym kraju niska temperatura i niesprzyjające warunki nie pozwalają na prowadzenie bezpiecznych i efektywnych treningów na otwartych obiektach. Stąd potrzeba wyjazdów do cieplejszych krajów z hotelami z dobrą bazą sportową.

Zatem gdzie konkretnie znajdują się polecane hotele dla sportowców? Czym się wyróżniają? Z jakich udogodnień można tam korzystać? Zobacz cały katalog hoteli i wybierz najlepszy dla siebie.

Turcja – ulubione miejsce na piłkarskie obozy

Od kilku lat najpopularniejszym miejscem zimowych przygotowań polskich drużyn piłkarskich – głównie z ekstraklasy, ale czasem też I ligi – jest Turcja, gdzie znajduje się mnóstwo hoteli z doskonale rozwiniętą bazą sportową. Przykładem takiego hotelu może być pięciogwiazdkowy Cornelia Diamond Golf Resort & Spa w miejscowości Belek. Jest to rozległy kompleks położony na powierzchni 200 000 m2 z 575 pokojami. Jest tam łącznie 8 basenów, boisko do siatkówki i koszykówki, kort do badmintona, dwa betonowe korty tenisowe, a także dwa trawiaste boiska do piłki nożnej. Oprócz tego, w hotelu można korzystać z siłowni, centrum fitness, zajęć aerobiku, jogi, stretchingu i pilatesu, zaś 2 km od obiektu znajduje się pole golfowe. Po wysiłku idealnym miejscem na regenerację jest centrum SPA m.in. łaźnią turecką, łaźnią parową oraz sauną.

To właśnie w hotelu Cornelia Diamond Golf Resort & Spa zgrupowanie za kadencji selekcjonera Waldemara Fornalika odbyła reprezentacja Polski, bywały tam też drużyny Bundesligi oraz Legia Warszawa.

Portugalia – aktywny wypoczynek w hotelu Salgados Palace

Krajem o przyjemnej pogodzie przez cały rok jest bez wątpienia Portugalia, w której także bez problemu znaleźć można hotele z doskonałą infrastrukturą turystyczną. Jako przykład obiektu chętnie wybieranego przez osoby aktywne fizycznie można podać Salgados Palace – czterogwiazdkowy hotel w tętniącej życiem miejscowości Albufeira w popularnym regionie turystycznym Algarve. W tym przypadku gości mogą korzystać z czterech basenów, a na terenie obiektu znajduje się boisko do siatkówki, pole do minigolfa oraz – co dość rzadko spotykane – niewielka ścianka wspinaczkowa. Za dodatkową opłatą można pograć w tenisa na pobliskich kortach albo rozegrać mecz na boisku piłkarskim ze sztuczną murawą.

Co ważne, w hotelu Salgados Palace nie będą się nudzić również dzieci – w czasie, gdy rodzice będą chcieli np. zagrać mecz tenisa, młodsi mogą spędzać czas na prowadzonych codzienne sportowych animacjach w mini-klubie.

Hiszpania – hotel Sirenis Goleta dla fanów sportów wodnych

Ciekawą i rozbudowaną ofertą sportową może pochwalić się czterogwiazdkowy hotel Sirenis Goleta położony w miejscowości Playa d’en Bossa, około 2 km od centrum Ibizy. Z jednej strony, jest tam wszystko, czego można spodziewać po dobrej klasy obiekcie na hiszpańskich Balearach, czyli basen, boisko do siatkówki, stoły do tenisa stołowego, wielofunkcyjne boisko trawiaste (np. do piłki nożnej), a także zajęcia fitness czy aerobiku. Znajdująca się bezpośrednio obok hotelu piaszczysta plaża to natomiast prawdziwe królestwo sportów wodnych: można tam nauczyć się nurkowania i snorkelingu, wypożyczyć kajaki, narty wodne i sprzęt do windsurfingu. Coś dla siebie znajdą nawet fani motorowodniactwa. Prawdziwą wisienką na torcie jest natomiast znajdująca się 4 km od hotelu stadnina koni, gdzie można zarezerwować termin na trening jeździecki.

Jebel Ali Lake View – hotel dla sportowców w Dubaju

I na koniec jeszcze bardziej egzotyczna propozycja, czyli Dubaj – w sezonie polskiej zimy jest tam ciepło (24-30 stopni), a dodatkowo wiele hoteli ma doskonale rozwiniętą infrastrukturę sportową, pozwalającą na treningi zarówno amatorom, jak i sportowcom profesjonalnym. Do grona takich obiektów zalicza się luksusowy pięciogwiazdkowy Jebel Ali Lake View, położony w dzielnicy Jebel Ali, wśród zieleni, niedaleko pola golfowego. Są tam stoły do tenisa stołowego, boisko do siatkówki plażowej, siłownia, a także codzienne zajęcia aerobiku i pilatesu. Na terenie obiektu są także korty do tenisa ziemnego oraz zawsze zielone boiska do piłki nożnej – z tego powodu w 2023 r. było to miejsce zimowego obozu przygotowawczego piłkarzy Lecha Poznań.

Jak widać, w każdym kraju można znaleźć hotele ukierunkowane na aktywnych gości – zarówno tych, dla których sport to hobby, jak i tych zawodowo walczących o tytuły i medale. Szukając takich obiektów warto posiłkować się specjalistycznymi serwisami turystycznymi z bazami hoteli z całego świata – dzięki temu można szybko znaleźć obiekt o konkretnych parametrach, obejrzeć zdjęcia, zapoznać się z opiniami, a nawet zarezerwować pobyt. Dla każdego będzie to wygoda i oszczędność czasu.

 

/artykuł sponsorowany/