W ostatnim czasie w mediach społecznościowych przedstawiliśmy sylwetki zawodników, którzy podpisali z naszym klubem kontrakty na sezon 2024 i będą reprezentować nasz klub w rozgrywkach ligowych. Wśród nowych nazwisk pojawiły się dwa, które były dla kibiców niespodzianką. Mowa o juniorach – Dawidzie Grzeczyku i Błażeju Wypiorze.

Kim są juniorzy Enea Polonii Piła?

Dawid Grzeszczyk urodził się 28 listopada 2007 roku, zadebiutował na motocyklu  w wieku 7 lat. Swoją przygodę rozpoczął od motocykla crossowego, później przesiadł się na maszyny żużlowe. Egzamin na licencję “Ż” zdał 17 kwietnia 2023 roku w Ostrowie Wielkopolskim. W kategoriach wiekowych, w jakich do tej pory startował, spisywał się bardzo dobrze i przez wielu oceniany jest jako bardzo perspektywiczny i bardzo dobrze zapowiadający się żużlowiec. Do tej pory Dawid z racji wieku występował w rozgrywkach młodzieżowych (DMPJ), w których bronił barw Platinum Motoru Lublin. Sezon 2024 będzie jego pierwszym, w którym będzie miał możliwość ścigania się w rozgrywkach ligowych.

Błażej Wypior, to urodzony 28 marca 2003 roku zawodnik swoje pierwsze kroki w roli żużlowca stawiał na Śląsku. Egzamin na licencję “Ż” zdał w barwach ROWu Rybnik. Od sezonu 2022 reprezentował jednak barwy Kolejarza Rawicz. W sezonie 2022 wystąpił zaledwie w jednym meczu ligowym, w którym zdobył łącznie 3 punkty. W sezonie 2023 był już podstawowym zawodnikiem formacji juniorskiej Kolejarza. Wystąpił w siedmiu spotkaniach i uzyskał średnią biegopunktową na poziomie 0,750.

Błażej nie tak dawno miał okazję ścigać się na owalu przy Bydgoskiej. W październikowych zawodach par wywalczył dla swojej drużyny 7 punktów w czterech startach.