Turniej o Indywidualne Mistrzostwo 2. Ligi w Pile pierwotnie zaplanowany był na 8 października, a jego obsada została ustalona na podstawie średnich biegopunktowych po rundzie zasadniczej Drużynowych Mistrzostw 2. Ligi Żużlowej. Na tamten czas obsada turnieju była potwierdzona zgodnie z wcześniej ogłoszoną. Niestety przełożenie zawodów, było koniecznością z przyczyn organizacyjnych. W nowym terminie nie mogą jednak wystąpić zawodnicy, którzy wcześniej zakontraktowali start w Stanach Zjednoczonych w meczu USA – Reszta Świata. Na ten mecz, który zaplanowany jest na 14 października udają się Jacob Thorssell i Adam Ellis. Z kolei Josh Pickering nabawił się kontuzji i do Piły przyjechać nie może.

W tej sytuacji organizatorzy postanowili przyznać tzw. dziką kartę młodemu zawodnikowi Enea Polonii Piła Jonasowi Knudsenowi, który zastąpił w stawce Brytyjczyka. Z kolei za Szweda miał jechać jego klubowy kolega z Texom Stali Rzeszów Krystian Pieszczek.

Jednak minionej niedzieli – podczas rewanżowego meczu finału play off 2. LŻ – Krystian nabawił się kontuzji. Na skutek upadku doznał złamania kości śródręcza, co wykluczyło jego udział w pilskich zawodach. Tego samego spotkania nie dokończył także Sam Masters. On z kolei złamał kciuk w wyniku kolizji na torze i też w Pile nie pojedzie.

W tej sytuacji na liście startowej pojawiły się nazwiska zawodników oczekujących. Pierwszym z nich był Jevgnienij Kostigovs. Łotysza z udziału w turnieju wykluczyły kłopoty sprzętowe, kolejnego w kolejce Petera Ljunga – start w USA w tym samym meczu co Ellis i Thorssell, a Damian Baliński miał wcześniej zaplanowany udział w turnieju Tobiasza Musielaka w Lesznie.

Ostatecznie w miejsce Pickeringa pojedzie Daniel Klima, za Mastersa zobaczymy Rafała Karczmarza, z kolei za Thorssella wystartuje Zbigniew Suchecki.

Lista startowa IM 2. Ligi

 1. Hubert Łęgowik (Ultrapur Start Gniezno) – 1,889
 2. Robert Chmiel (OK Bedmet Kolejarz Opole) – 2,032
 3. Artur Mroczka (Enea Polonia Piła) – dzika karta
 4. Daniel Klima (Grupa Azoty Unia Tarnów)
 5. Matic Ivaćić (Grupa Azoty Unia Tarnów) – 1,917
 6. Ryan Douglas (Metalika Recycling Kolejarz Rawicz) – 2,250
 7. Tim Sorensen (Ultrapur Start Gniezno) – 2,105
 8. Jonas Knudsen (Enea Polonia Piła) – dzika karta
 9. Ernest Koza (Grupa Azoty Unia Tarnów) – 1,915
 10. Rene Bach (Grupa Azoty Unia Tarnów) – 1,983
 11. Rafał Karczmarz (Texom Stal Rzeszów) – 1,762
 12. Adrian Cyfer (Enea Polonia Piła) – 2,327
 13. Marcin Nowak (Texom Stal Rzeszów) – 2,185
 14. Zbigniew Suchecki (Ultrapur Start Gniezno) – 1,750
 15. Peter Kildemand (Texom Stal Rzeszów) – 2,088
 16. Oskar Polis (OK Bedmet Kolejarz Opole) – 2,317