Zarząd Enea Polonii Piła nie zwalnia tempa, w ostatnich dniach codziennie ogłaszane są informacje o zawodnikach, którzy w sezonie 2024 reprezentować będą barwy Polonii.

Już podczas Memoriału Wiesłąwa Rutkowskiego, obok wielkiej niespodzianki, w postaci powrotu do Piły Hansa Nielsena – tym razem w roli managera drużyny, ogłoszono pozostanie w klubie Daniela Gilkesa oraz Jonasa Knudsena. Na początku tego tygodnia poinformowaliśmy o nowej twarzy w zespole i czołowym zawodniku 2. Ligi w sezonie 2023 – Adamie Ellisie. To nie jedyne informacje o zawodnikach, którzy reprezentowali będą żółto-czerwono-zielone barwy w sezonie 2024. Dziś możemy już poinformować o dwóch kolejnych powrotach.

Do Piły po kilku sezonach wraca Norbert Kościuch. Norbert jeździł w Pile w sezonach 2016 i 2017 i był wówczas jednym z liderów zespołu. W minionym sezonie po poszukiwaniach klubu trafił do pierwszoligowego Wybrzeża Gdańsk. Tam Norbi wystąpił w zaledwie 19 wyścigach. W sezonie 2023 zawodnik miał okazję przypomnieć się kibicom przy Bydgoskiej podczas Memoriału Wiesława Rutkowskiego.

Norbert Kościuch
Podczas memoriału w Pile gościł również Jonas Jeppesen. Pytany przez dziennikarzy o jego możliwość powrotu do Piły, nie zaprzeczał i z sympatią wspominał swoje starty dla Polonii. To co w tamtym czasie było planami, dziś możemy już potwierdzić. Jonas Jeppesen dołącza do Polonii! Ostatnia przygoda Jonasa z klubem w Pile to sezon 2019. Od tamtego czasu zawodnik występował między innymi we Włókniarzu Częstochowa, gdzie posmakował PGE Ekstraligi. W sezonie 2024 Jonas ponownie założy kevlar z pilskim herbem.

Jonas Jeppesen.