Sezon 2023 dobiegł końca, Drużynowym Mistrzem 2. Ligi Żużlowej została drużyna Texom Stali Rzeszów, która w finale pewnie pokonała Ultrapur Start Gniezno. Teraz nadszedł czas intensywnej pracy klubowych zarządów.

Dariusz Pućka i Dariusz Słowiński z Enea Polonii Piła już podczas Memoriału Wiesława Rutkowskiego ogłosili, że na kolejny sezon zostają w Pile Jonas Knudsen i Dan Gilkes. Kilka dni później za jazdę w żółto-czerwono-zielonych barwach zarząd klubu podziękował Adrianowi Cyferowi. Adrian postanowił zmienić klub i w przyszłym roku ujrzymy go w barwach innego drugoligowca. Oficjalna informacja o tym fakcie oraz podziękowanie ze strony Enea Polonii Piła miało miejsce podczas prezentacji Klubu Siatkarskiego Piła, w której gościnnie brali udział również przedstawiciele naszego klubu.

Naszą drużynę w sezonie 2024 reprezentował będzie również Adam Ellis. Brytyjczyk w minionych rozgrywkach reprezentował zespół z Opola, gdzie był mocnym punktem. W sezonie 2023 osiągnął średnią biegopunktową na poziomie 2,085 co dało mu 7 miejsce w klasyfikacji zawodników 2. Ligi Żużlowej. Adam był również częścią reprezentacji narodowej podczas Speedway World Cup we Wrocławiu, gdzie dołożył cenne punkty dla swojej drużyny.

Serdecznie witamy Adama w Polonii Piła.