Sobotnie popołudnie 16 września na długo zapadnie w pamięci kibiców Polonii Piła. Tego dnia podczas Memoriału Wiesława Rutkowskiego przedstawiony został nowy manager, który będzie pracował w naszym klubie. Po wielu latach do Piły wraca legenda – Hans Nielsen.

Przed rozpoczęciem Memoriału Wiesława Rutkowskiego cicho mówiło się o niespodziance, jaką przygotować mieli z tej okazji prezesi klubu. Wszystko wskazywało na to, że kibice poznają nazwiska zawodników, którzy w sezonie 2024 reprezentować będą Polonię. Skala niespodzianki przerosła jednak oczekiwania.

Po zaprezentowaniu obsady zawodników, którzy startowali w memoriale, na tor wjechało auto. Po podjechaniu do linii startowej z samochodu wysiadł… Hans Nielsen! W Pile kibice ponownie będą mogli podziwiać klubową legendę, ponieważ multimedalista mistrzostw świata i zdobywca złotego medalu DMP z Polonią Piła z 1999 roku ogłoszony został nowym managerem klubu.

Dobrze być tu z powrotem po 24 latach i widzieć klub, który chce ponownie osiągać sukcesy. Mam zamiar włączyć się w to i pomóc drużynie – powiedział nowy manager Polonii.

Duńczyk w ostatnim czasie pracował z reprezentacją swojego kraju, gdzie na stanowisku managera zastąpił go Nicki Pedersen. Po krótkiej przerwie od sportu włączył się w pomoc w klubie w Brovst. Wiosną przyjechał do Piły jako gość specjalny na prezentację zespołu przed sezonem 2023. W kolejnym sezonie będzie ponownie częścią Polonii Piła, gdzie jako zawodnik startował w sezonach 1994 – 1999.