Od kilku sezonów o tytule Indywidualnego Mistrza Polski decyduje cykl kilku turniejów, na wzór turniejów Grand Prix. Na szyi zawodnika, który w cyklu trzech zawodów uzbiera największą ilość punktów, zawiśnie złoty medal. W tym sezonie żużlowcy rywalizują w Rzeszowie, Pile i Krośnie.

Pilski finał na dwóch najwyższych stopniach podium gościł tych samych zawodników, co zawody w Rzeszowie, które odbyły się 8 czerwca. Przy Bydgoskiej zwyciężył Bartosz Zmarzlik, który w całym turnieju tylko dwukrotnie mijał linię mety za rywalem. Drugi był Maciej Janowski, który do wyścigu finałowego awansował przez baraż. Trzecie miejsce zajął Patryk Dudek. Reprezentant For Nature Solutions Apatora Toruń, po części zasadniczej zawodów zajmował drugie miejsce z trzynastoma punktami na koncie. Tyle samo miał wówczas pierwszy Bartosz Zmarzlik.

Pilskie zawody pechowo skończyły się dla trzeciego na podium w Rzeszowie – Piotra Pawlickiego. Zawodnik Betardu Sparty Wrocław w trzecim wyścigu zawodów ostro zaatakował po wewnętrznej jadącego na prowadzeniu Adriana Gałę. Pawlicki minął zawodnika z Poznania, ale w połowie tego samego łuku ten chciał odzyskać utraconą pozycję i również zaatakował bliżej krawężnika. Walka była na tyle ostra, że Pawlicki upadł. Sędzia zdecydował, że winnym upadku był Adrian Gała. Piotr Pawlicki długo nie podnosił się z toru, po czym wstał i kulejąc udał się do karetki, w której opuścił owal. Piotr Pawlicki na torze nie pojawił się już do końca zawodów, w których zastępował go pierwszy z rezerwowych – Wiktor Przyjemski z Abramczyk Polonii Bydgoszcz.

Pilska runda Canal+ online Indywidualnych Mistrzostw Polski przeszła do historii. Na trybunach zasiadły tłumy kibiców spragnionych ścigania na najwyższym poziomie. Były to drugie zawody tej rangi rozgrywane w Pile. Poprzednie odbył się w roku 2000. Wtedy tytuł wywalczył reprezentant Polonii Piła – Jacek Gollob, a wicemistrzem został drugi z miejscowych – Jarosław Hampel. Wychowanek Polonii Piła również tym razem uczestniczył w zawodach. „Mały” dotarł w nich do biegu finałowego, w którym zajął czwarte miejsce.

Wyniki 2 rundy Canal+ online Indywidualnych Mistrzostw Polski w Pile

1. Bartosz Zmarzlik (Platinum Motor Lublin) – 16 (3,2,3,2,3,3) +1 za najwięcej wygranych biegów
2. Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław) – 14 +2 (3,3,1,3,2,2)
3. Patryk Dudek (For Nature Solutions KS Apator Toruń) – 14 (2,3,3,2,3,1)